„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Targi rolnictwa, leśnictwa i agrobiznesu w dniach 25-29 lipca 2019 w Libramont, Belgia

Strona główna » Aktualności » Targi rolnictwa, leśnictwa i agrobiznesu w dniach 25-29 lipca 2019 w Libramont, Belgia

Targi rolnictwa, leśnictwa i agrobiznesu w dniach 25-29 lipca 2019 w Libramont, Belgia

ECO-FARM Sosnówka Sp. z o.o. oraz Barbara Baj Wójtowicz reprezentowali Grupę Operacyjną „Agroleśnictwo w Dolinie Zielawy” na Targach w Libramont, w Belgii, promując projekt „Innowacyjny model uprawy, przetwórstwa i dystrybucji ziół w Dolinie Zielawy” oraz zioła z naszych upraw.
Targi w tym roku, pomimo męczących upałów, odwiedziło ponad 200 tys. osób. Swoje stoiska miało ponad 800 wystawców, w tym East Poland House — Polskie Przedstawicielstwo w Brukseli, które zorganizowało dla nas z ramienia Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie przestrzeń wystawienniczą. Nasze stoisko zostało pokazane w TVLibramont.
Nawiązaliśmy wiele ciekawych kontaktów, otrzymaliśmy kilka interesujących propozycji współpracy np. z Polskiej Federacji Ziemniaka i Targów Kielce oraz narzędzia ogrodnicze firmy Ermet do testowania.
Nasze zioła zostawiliśmy w Belgii do testowania. Szczególne zainteresowanie wzbudził przetacznik leśny, zwany Francuską Herbatą. W czasach kolonialnych, kiedy Imperium Brytyjskie zdominowało handel drogą herbatą, w kontynentalnej Francji był to towar trudno dostępny.

Wszystkim bardzo dziękujemy, w tym szczególnie panu Wójtowi gminy Tuczna za pomoc w organizacji wyjazdu, a panu Konradowi Cedro za opiekę nad nami na targach.