„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

II edycja: Roczny Kurs Agroleśnictwa – start już 14 marca

Strona główna » Aktualności » II edycja: Roczny Kurs Agroleśnictwa – start już 14 marca

🌳 Z radością informujemy, że już 14 marca b. r. startuje II edycja Rocznego Kursu Agroleśnictwa.

🌳  Sprawdź  Szczegółowy program

🌳 W czasie kursu nauczysz się jak zaprojektować każdy z systemów agroleśnych tak by spełniał on funkcje ekologiczne i ekonomiczne. Zaprojektujesz i założysz opłacalny, produktywny system agroleśny dla siebie, swojej rodziny czy swojej społeczności.
Kurs wymaga od Ciebie zaangażowania 3 – 4 godzin tygodniowo. Czekamy wyłącznie na osoby chcące solidnie pracować i zdobywać praktyczną wiedzę.
Jeśli jesteś nastawiona/y na zdobycie praktycznych umiejętności i wdrożenie ich w życie, jeśli chcesz łączyć ekologię z ekonomią
w rolnictwie, chcesz w praktyczny sposób dbać o środowisko naturalne, ten kurs jest dla Ciebie. Nie ma znaczenia czy mieszkasz w mieście czy na wsi, ani gdzie chciałbyś zrealizować swój projekt agroleśny.
Kurs trwa 12 miesięcy, byś mógł przejść razem z nami przez wszystkie etapy projektowania, zakładania i produkcji.
Zapewnimy Ci dużą dawkę wiedzy, dużą dawkę praktyki, wspaniałą stymulującą atmosferę i całkowitą zmianę myślenia.
Nauczysz się jak zaprojektować każdy z systemów agroleśnych tak by spełniał on funkcje ekologiczne i ekonomiczne. Zaprojektujesz

i założysz opłacalny, produktywny system agroleśny dla siebie, swojej rodziny czy swojej społeczności.

🌳  Organizacja zajęć:
Kurs odbywa się w systemie hybrydowym. Zajęcia w formie wykładów odbywają się raz w tygodniu o godz. 18:00 za pośrednictwem platformy Zoom (do pobrania za darmo). Przed każdymi zajęciami przesyłamy na adres mailowy linka do zaplanowanego spotkania.
Każde ze spotkań online jest nagrywane, dlatego w razie nieobecności na zajęciach, można je nadrobić. Nagrania umieszczamy na naszym kanale na YouTube zwykle następnego dnia po zakończeniu spotkania. Są one dostępne dla osób, które mają do nich link, a ten przesyłamy mailowo dla wszystkich uczestników. Zwykle po każdym wykładzie do wykonania jest praca domowa – zadania do wykonania w praktyce. Każde z nich wykonywane na zaliczenie, by móc weryfikować zdobyte umiejętności. Zaliczenie wszystkich zadań jest jednym z wymogów
ukończenia kursu i otrzymania certyfikatu – kurs jest więc dedykowany osobom, które chcą solidnie pracować i zdobywać praktyczną wiedzę.
🌳  Dlaczego warto?
Kładziemy nacisk na praktykę, bowiem mamy zaplecze pozwalające na takie podejście. Oferujemy, jako jedyni w Polsce, kurs agroleśnictwa w ramach którego prowadzimy zajęcia praktyczne w gospodarstwie, w którym wprowadziliśmy do uprawy unikalne gatunki ziół w systemie agroleśnym oraz w firmie zielarskiej mającej doświadczenie w tworzeniu innowacyjnych produktów bazujących na agroleśnych surowcach.

🌳  Cenę kursu rozkładamy na raty bez dodatkowych opłat. W sprawie szczegółów oferty skontaktuj się pisząc na: kurs.agroforestry@gmail.com lub dzwoniąc na numer 504 758 636.

🌳  Sprawdź: Szczegółowy program