„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Promocyjna cena książki „Agroleśnictwo dla każdego”

Strona główna » Aktualności » Promocyjna cena książki „Agroleśnictwo dla każdego”

Przedłużyliśmy promocyjną cenę w przedsprzedaży książki dr Barbary Baj-Wójtowicz do końca roku 2023,
by każdy mógł skorzystać z tak wyjątkowej oferty!

Publikacja ta jest dziełem propagatorki agroleśnictwa w Polsce i właścicielki marki Lubelskie Zioła nagrodzonej statuetką dla Lidera w produkcji żywności o działaniu prozdrowotnym i wdrażaniu agroleśnictwa w Polsce przez Polish Businesswoman Award! 

Cena regularna: 179 zł

Planowana premiera książki: czerwiec 2024 – wtedy też realizowana będzie wysyłka

Ilość stron: 400+

Link do oferty: Przedsprzedaż książki Agroleśnictwo dla każdego

 

Sięgając po tę lekturę nastaw się na praktyczną dawkę agroleśnej wiedzy – bo tak właśnie szkoli dr Barbara Baj Wójtowicz – stawia nacisk na praktykę w czasie prowadzonych przez siebie szkoleń, kursów, webinarów i warsztatów. Punktem obowiązkowym wizyt studyjnych (niezależnie od pory roku i pogody) są wizyty na agroleśnych plantacjach w gospodarstwie, w którym uprawiane są: malina moroszka (jedyna uprawa polowa na świecie tego chronionego gatunku) z różą pomarszczoną, miodunka i przetacznik leśny z bzem czarnym, a także ostrożeń warzywny, rzepik pospolity i pokrzywa zwyczajna z olszą czarną.

 

O czym jest ta książka:

Właściwie o wszystkim, co musisz wiedzieć, by móc przestawić swoje gospodarstwo na model produkcji w systemach agroleśnych lub rozpocząć od podstaw taką działalność. Będzie przydatna również dla tych, którzy dopiero planują zakup swojego kawałka ziemi oraz dla tych, którzy chcą przemycić agroleśne wskazówki na swoje… miejskie małometrażowe balkony.

Dowiesz się m.in. w jaki sposób zregenerować glebę i wzbogacić ją o próchnicę, by podnieść plony oraz jak zakładać uprawy,
by zminimalizować skutki suszy. W książce znajdziesz mnóstwo grafik i praktycznych porad z przykładami systemów agroleśnych
i dokładnym omówieniem każdego z nich tak, byś mógł dostosować odpowiedni dla Ciebie i Twojego gospodarstwa system agroleśny. Autorka podzieli się swoją wiedzą na temat gatunków drzew, krzewów i roślin zielnych, które mogą zostać wprowadzone do uprawy, uwzględniając ich wymagania stanowiskowe. Nie zabraknie również rozdziału o opłacalności ekologicznej i ekonomicznej produkcji żywności w systemach agroleśnych. Autorka zdradzi także tajniki tworzenia agroleśnych produktów i podzieli się wiedzą jak zacząć produkcję, a także jakie produkty możesz pozyskiwać poniekąd przy okazji, a które dodatkowo zdywersyfikują Twoje dochody.

Link do oferty: Przedsprzedaż książki Agroleśnictwo dla każdego