„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Spotkanie Liderek Innowacji

Strona główna » Aktualności » Spotkanie Liderek Innowacji
Lubelskie Zioła zapraszają na spotkanie 'Liderki Innowacji’, które odbędzie się w dniu 25 stycznia 2021. Redaktor Maria Sikorska i dr Barbara Baj Wójtowicz porozmawiają z Wami o agroleśnictwie, o regeneratywnym rolnictwie, o tym co to ma wspólnego z pszczołami i przedsiębiorczością na wsi. Zapraszamy Was wszystkich, Panie i Panowie, do wzięcia udziału w dyskusji i wymianie doświadczeń.
Barbara Baj Wójtowicz jest inicjatorką pierwszego w Polsce projektu badawczo-wdrożeniowego z zakresu agroleśnictwa pt.” Innowacyjny model produkcji, przetwórstwa i dystrybucji ziół w Dolinie Zielawy”, który został wyróżniony przez Komisję Europejską.  Dr Barbara Baj Wójtowicz jest również Wice Prezeską Ogólnopolskiego Stowarzyszenie Agroleśnictwa, badaczką Uniwersytetu w Oxfordzie, propagatorką wiedzy, działaczką społeczną na rzecz zrównoważonego rozwoju, ochrony klimatu i środowiska.
Rejestracja dostępna jest pod linkiem:
May be an image of food, nature and tree
ONZ, opracowując listę dziesięciu najważniejszych innowacji w rolnictwie, umieściła na pierwszym miejscu agroleśnictwo. To system produkcji rolnej – z jednej strony zapewniający dostawy żywności wysokiej jakości, a z drugiej – pozwalający łagodzić zmiany klimatyczne.