„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Lubelskie Zioła świętują na Wojewódzkim Święcie Ziół w Fajsławicach

Strona główna » Aktualności » Lubelskie Zioła świętują na Wojewódzkim Święcie Ziół w Fajsławicach
Lubelskie Zioła na Wojewódzkim Świecie Ziół w Fajsławicach 💐
Część naszego Zespołu miała przyjemność reprezentować nas wczoraj na tym corocznym świecie wszystkich ZIELARZY.
🌿 Początkowo święto było celebrowane każdego roku w innej gminie, od kilku lat natomiast odbywa się w gminie Fajsławice. To gmina, która specjalizuje się w produkcji ziół, uprawia się tam kilkadziesiąt gatunków ziół, głównie przyprawowych. Więcej gatunków uprawia się tylko w gminach Doliny Zielawy. Jak wiecie, na całym świecie, tylko u nas w Sosnówce w Dolinie Zielawy uprawia się towarowo:
  • malinę moroszkę,
  • miodunkę,
  • przetacznik leśny,
  • rzepik pospolity,
  • ostrożeń warzywny.
W Boniewie, na skraju Fajslawic, powstało inspirujące Centrum Produktu Lokalnego z ciekawym ogrodem ziołowym, zapleczem edukacyjnym, inkubatorem produktu lokalnego i terenem wystawienniczym, na którym odbyło się Wojewódzkie Święto Ziół.
Dziękujemy organizatorom Gmina Fajsławice Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Fajsławicach za zaproszenie, pozytywną energię i znakomitą organizację.
🌿 Zebraliśmy mnóstwo gratulacji i słów uznania za nasze produkty, ich jakość, za realizację z niezwykłymi efektami bardzo wymagającego projektu badawczo wdrożeniowego, który zrealizowaliśmy w konsorcjum SGGW / Warsaw University of Life Sciences Eco-Farm Sosnówka – lider oraz dr Barbara Baj-Wójtowicz. W zasadzie nie powinien nas dziwić tak pozytywny odbiór w gminie specjalizującej się w produkcji ziół.
💐🌿 Do domu wróciliśmy ukoronowani pięknymi koronami kwiatowymi, które są symbolem Wschodniej Lubelszczyzny i Polesia. Będziemy je już zakładać na każde wydarzenie promujące Lubelskie Zioła.