„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Innowacyjna uprawa ziół – II spotkanie promujące efekty realizacji Operacji w Sosnówce

Strona główna » Aktualności » Innowacyjna uprawa ziół – II spotkanie promujące efekty realizacji Operacji w Sosnówce

Innowacyjna uprawa ziół – II spotkanie promujące efekty realizacji Operacji w Sosnówce

W dniu 27 lutego 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sosnówce odbyło się drugie spotkanie promujące efekty realizacji Operacji „Innowacyjny model produkcji, przetwórstwa i dystrybucji ziół w Dolinie Zielawy”, w którym uczestniczyło 40 osób. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Urzędem Gminy w Sosnówce i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sosnówce.
Celem spotkania było przekazanie praktycznej wiedzy i doświadczeń rolnika oraz współpracujących z nim jednostek naukowo-badawczych z prac prowadzonych w Gospodarstwie Rolnym Barbary Baj Wójtowicz w Sosnówce w ramach Operacji.
Uczestnicy spotkania zapoznali się m.in. z zagadnieniami dotyczącymi uprawy w monokulturze gatunków dziko rosnących roślin zielarskich, takich jak: pokrzywa, ostrożeń warzywny, rzepik; oraz w uprawie współrzędnej agroleśnej (polikulturze): róży dzikiej, róży pomarszczonej, maliny moroszki (gatunek pod całkowitą ochroną w Polsce), bzu czarnego, miodunki pospolitej i przetacznika leśnego.
Po seminarium odbyła się wizyta w gospodarstwie Pani Barbary Baj Wójtowicz w Sosnówce, podczas której przedstawiła ona uczestnikom założone plantacje oraz zasady prowadzenia upraw w systemach agroleśnych.